Babské rady?

Stojíte před otázkou, zda je domácí léčba hemoroidů– čili podle “babských rad” – účinná? Přemýšlíte o tom, zda byste raději neměli kontaktovat odborného lékaře a vyhledat odbornou pomoc? Věřte, že jediné rozumné řešení, které stojí za to, rozhodně spočívá v poradě a kvalitním vyšetření specialistou zabývajícím se touto problematikou – proktologem. Uvědomte si, že vy … Continue reading „Babské rady?“

Stojíte před otázkou, zda je domácí léčba hemoroidů– čili podle “babských rad” – účinná? Přemýšlíte o tom, zda byste raději neměli kontaktovat odborného lékaře a vyhledat odbornou pomoc? Věřte, že jediné rozumné řešení, které stojí za to, rozhodně spočívá v poradě a kvalitním vyšetření specialistou zabývajícím se touto problematikou – proktologem. Uvědomte si, že vy sami nemáte odpovídající kvalifikaci k tomu, abyste si diagnózu stanovili pouze na základě vyhledávání informací na internetu, neboť často vyhodíte chybné závěry.

Konzultace s odborníkem

Během návštěvy lékaře, který vás řádně vyšetří, se můžete určitě na různé typy domácích léčebných metod ptát, a pokud lékař uzná, že vám mohou prospět, budete si je moci aplikovat s čistým svědomím. Vždy totiž záleží na přesné diagnóze, na stupni postižení a klidně se může stát, že metody našich babiček právě ve vašem případě vhodné nebudou. Závěrem lze tedy konstatovat, že bez ohledu na to, zda takzvaný "domácí způsob" léčby se ukáže být ve vašem případě efektivní nebo ne, rozhodně by měla být jakákoliv léčba hemoroidů před zahájením konzultována s odborníkem.