Kdy přijít? Hned

Jestliže pociťujete nepříjemné pocity při vyprazdňování nebo se dokonce objevila ve stolici krev, je nejvyšší čas odebrat se na poradu k lékaři – proktologovi. Je to totiž první příznak toho, že vás v nejbližší době čeká léčba hemeroidů . Problémy však mohou být i různé. Někteří pacienti měli zprvu pocit podivného tlaku v konečníku. Někdy … Continue reading „Kdy přijít? Hned“

Jestliže pociťujete nepříjemné pocity při vyprazdňování nebo se dokonce objevila ve stolici krev, je nejvyšší čas odebrat se na poradu k lékaři – proktologovi. Je to totiž první příznak toho, že vás v nejbližší době čeká léčba hemeroidů . Problémy však mohou být i různé. Někteří pacienti měli zprvu pocit podivného tlaku v konečníku. Někdy se objevilo i mokvání. Je nutné navštívit lékaře už při těchto prvních příznacích. Proč je to tak důležité? Pokud budeme léčbu odkládat, zbytečně si ublížíme.

Tady kořenářka nepomůže

V pokročilejších stádiích může dojít k výhřezu sliznice konečníku. Pokud se tento stav stane trvalým, už není možné problém řešit ambulantní cestou a je nutné přistoupit k tolik obávané operaci. Kromě toho se už mnohokrát stalo, že se pacient léčil některou z „babských rad“ a jeho léčba hemeroidů dopadla tragicky. Někdy se totiž za některými příznaky může skrývat daleko závažnější onemocnění, u kterého platí dvojnásob, že je potřeba přijít včas. Proto nic neodkládejte a navštivte proktologa v nejbližší době. Vyhnete se tak pozdějším velkým problémům.