Sledujte výrobu točené zmrzliny

Je to docela jednoduché. Vezmete jeden kilogram základní speciální směsi, smícháte se dvěma litry vody nebo mléka a prošleháte. Směs začne pracovat a po chvíli ji musíte nalít do stroje k namrazení a můžete točit. Cože to bude za dobrotu? No přece točená zmrzlina! Točená zmrzlina se pak nese v kornoutu malém, velkém, v kalíšku … Continue reading „Sledujte výrobu točené zmrzliny“

Je to docela jednoduché. Vezmete jeden kilogram základní speciální směsi, smícháte se dvěma litry vody nebo mléka a prošleháte. Směs začne pracovat a po chvíli ji musíte nalít do stroje k namrazení a můžete točit. Cože to bude za dobrotu? No přece točená zmrzlina!
Točená zmrzlina se pak nese v kornoutu malém, velkém, v kalíšku s lopatičkou nebo v kornoutu čokoládovém. To je ovšem pochutnání!

Výhody

Většinou je točená zmrzlina bezlepková, ale pozor – kornouty lepek obsahují. Není stejná jako zmrzliny v krabičkách nebo v ledňácích, odlišuje se smetanově jemnou a drsnou chutí, tedy pokud je správně a dostatečně zmrazená. Můžete si ji koupit na stánku nebo ji můžete vyrábět a točit do kornoutů i doma. To už záleží na vaší invenci, odvaze a schopnostech.