Vybraná značka vozu

Pojďme si něco říct o jedné konkrétní značce, budeme se teď bavit pouze o Volkswagenu. Věděli jste například, že v překladu tento název znamená lidový vůz? Že ne? Tak se doufám dozvíte i něco nového a zajímavého. V době, kdy se tato automobilka zakládala, tak ji prosazoval Adolf Hitler, bylo to kolem roku 1937. Postupem … Continue reading „Vybraná značka vozu“

Pojďme si něco říct o jedné konkrétní značce, budeme se teď bavit pouze o Volkswagenu. Věděli jste například, že v překladu tento název znamená lidový vůz? Že ne? Tak se doufám dozvíte i něco nového a zajímavého. V době, kdy se tato automobilka zakládala, tak ji prosazoval Adolf Hitler, bylo to kolem roku 1937. Postupem času se závod zvětšoval a v letech 1946 – 1948 dosáhl objem produkce 1 000 automobilů měsíčně.

Auto na nejlepší úrovni

Roku 1950 zahájila automobilka výrobu jednoho ze svých nejslavnějších modelů, vozu Volkswagen Transporter. Vůz s tímto jménem vyrábí značka dodnes. V 50. letech zahajuje expanzi do světa. Výroba v Brazílii a prodej téměř na všech kontinentech světa. Nesmíme zapomenout zmínit 70. léta, která přinesla opět něco nového a začaly se vyrábět modely Passat a Golf. Bohužel ale v této době skončila v Německu výroba modelů Brouk. Tak doufejme, že do budoucna se této značce bude dařit stejně dobře, jako v letech minulých.